Blogomania - zjawisko wysoce uzależniające, wchodzisz na własną odpowiedzialność!

Blogomania - forum dla osób piszących blogi yaoi, pokrewne i te całkiem normalne ;) jak też odwiedzających je. Bądź tolerancyjny dla tematyki innych!

#31 2008-08-18 17:23:26

Ansei

Akolita

1993591
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 334
Punktów :   
alterego: Asmodeusz
etat: Honorowy Krwiobiorca

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Ooo, Pilipiuk No tak, jego bimbrownik-egzorcysta jest świetny^^, chociaż mi osobiście bardziej podoba się jego wampiryczno-metafizyczna saga^^
I zakochałam się w zbiorze opowiadań tego autora ;> ["Czerwona gorączka" - cudo ]


"Bezkarne żółte południe, oddycham przytomnie
Przeważnie pijemy wódkę przy stole w ogrodzie
Niestraszne kosmiczne dziury i groźba wieczności
To zabawne jak nic nie znaczyłby świat bez miłości"

Offline

 

#32 2008-08-20 01:42:13

Naomi

Chuunin

8580995
Call me!
Zarejestrowany: 2008-03-22
Posty: 60
Punktów :   
alterego: Havi
WWW

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Jak to napisałaś, Zoe? "Bezesnni" Mastertona z wątkiem yaoi? Z samego rana lecę do biblioteki xD

Na pierwszym miejscu Harry(każdy tomik przeczytany ponad 10 razy, zapewniam), bo w sumie towarzyszy mi już pół życia... Wiecie (jeszcze nie, ale zaraz będziecie), że dostałam I tom na ósme urodziny na początku lutego (matka chrzestna nie dała rady przyjechać ostatniego dnia stycznia), a przeczytałam książkę od deski do deski dopiero w lipcu? Na początku myślałam, że to kilka osobnych opowiadań i otwierając na chybił trafił książkę, dziwiłam się, po co im są potrzebne miotły. Boże, jaka ja kiedyś byłam głupia...
W każdym bądź razie jestem po lekturze ff yaoi "Seria Herbaciana" by Telanu i... i Snarry wymiata xD

Ale Rowling Syriego nie musiała uśmiercać. A ostatni rozdział VII tomu taki jakiś niedopracowany.

Och, ile podałyście tytułów fantastyki. Będę miała co czytać

Oczywiście Tolkien i jego "Władca Pierścieni" oraz "Silmarilion". Trochę dużo nazw, ale nie jest trudną lekturą xD

"Eragon" i "Najstarszy" również mi się podobało. Przygoda i fantasy w jednym, ale w niektórych miejscach nieco naiwne.

Z polskich książek przygodowych, to polecam serię "Porachunki z przygodą" Petka (mam jego autograf w pamiętniku xD). Aż głupio mi pisać taki tytuł książek dla nastolatków, kiedy tu widzę samą literaturę światową, lecz jest to miłe spędzenie czasu, czytanie tych książek xD

I jeszcze "Zaginiona książniczka" jakiegoś Francuza oraz "Długa lekcja" polskiej pisarki Ewy Ostrowskiej. Świetne zagłębienie w ludzkie chraktery, jednak bez przynudzania. Sprawdzicie, czy jeteście hipokrytami? A może jesteście dla wszystkich niemili lub surowo oceniacie, bez cienia szansy na obronę, bo ktoś was kiedyś skrzywdził? Świetna lektura z miłym zakończeniem xD

A teraz was zaskoczę: "Quo vadis" Sienkiewicza. Pierwszy raz przeczytałam w piątej, potem w VI klasie. Szkoda, że nie widzieliście miny nauczycielki, kiedy spytałam ją, czy to będzie nasza lektura w I gimnazjum: "Przeczytałaś to i zrozumałaś?" "Tak, podobało mi się. Nie było takie trudne, jak straszyła mnie mama". Miała minę, jakbym była za głupia na tę książkę. Ale cóż. Kocham czytać.

Nie zapominajmy o "Między ustami a brzegiem pucharu". Podobałomi się. Tylko tyle pamiętam. Czytałam to przeszło pięć lat temu w szpitalu...

"Nocny drapieżca" i inne książki o wampirach tej samej autorki. Gwarantowany dreszczyk. Miłość, śmierć i zniszczenie. Kocham wampiry. Jak znacie jakąś książkę o demonach, dajcie znać xD Demony i wampiry kocham i ubóstwiam xD

"Diupa", "Michał jakiś tam", "Lawenda w chodakach" i inne. To pozycje w sam raz na deszczowy dzień. Czyta się miło, ale jeśli nie lubisz opisów, odpuść "Lawendę" i "Ogon Kici".

Teraz czas na horrory. Jupi xD

"Dżin". Krótkie, ale przerażjące jak -wybaczcie wyrażenie- jak cholera. Bałam się, lecz jednocześnie musiałam przekręcić kartkę. Nie jest to zbyt wielkie dzieło, ale super straszne xD Potrzebne pampersy. Po lekturze bałam się otworzyć drzwi do piwnicy i wziąć stojące na schodach wiadro z ziemiakami xD Super. Jestem sama w ciemnym pokoju, oglądam odcinek CSI NY z jakimiś potworkami i jeszcze samą siebię straszę. Upadłam na głowę xD

Osobiście polecam twórczość Cobena, zamiast Kinga. Wolę tego pierwszego, choć "Carrie" było świetne xD

Meg Cabot (tak, kolejny tytuł nastoletniej amatorki czytania) i "Znak węża" oraz pozostałe tytuły. Nie zapominajmy także o serii "Pośredniczka"

A do następnych tytułów mam sentyment:

-seria "Pamiętnik Księżniczki"
- "Oto Kasia" (bez komentarza)
-Stine i "Ulica Strachu"
-"Pamiętnik jedynaczki"
-"Dziewczyna Amaryki"

Dobra, to na razie wszystko xD


Nie ma mnie. To nie znaczy, że od czasu do czasu nie wpadam

Offline

 

#33 2009-03-16 23:10:31

Pandora

Jounin

6898805
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 127
Punktów :   
alterego: Itachi Uchiha

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

"Kwiaty dla Algernona" Daniel Keyes - powaliło.
"Golem XIV" Lem - mój guru! - powaliło.
"Ptasiek" Wharton -powaliło.
ehhhh i masa innych "Czerwony smok" Harrisa
Adam Wiśniewski-Snerg! - uwielbiam gościa: "Robot", "Wg Łotra", "Nagi cel" - rewelacja
jak i wszystko co się buntuje: W.S. Burroughs, Rimbaud, Verlaine, de Sade, Houellebecq, rzecz jasna moja ukochana Anne Rice
mol nie chce zanudzać


"You a perfect devil, Lestat!" he was saying "That's what you are! You are the devil himself"

Offline

 

#34 2009-03-17 01:19:36

 Akame

Erokage

2878058
Skąd: Otchłań zapomnienia
Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 706
Punktów :   10 
alterego: Liu Feilong
etat: Kwiat Yakuzy
WWW

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

"Siewca Wiatru" jak mogłam o tym zapomnieć, cudowne! Anioły mnie rozłożyły na łopatki, tak po ludzku przedstawione, po prostu rewelacja. Niesamowita opowieść. Pokochałam autorkę i sięgnęłam po "Rudą Sforę", jak przeczytam powiem coś więcej, na razie początek i jestem już pod wrażeniem

Pewnie jutro zedytuję i napiszę coś więcej o książkach


- Żaden sąd by nas za to nie skazał. Ty jesteś sławny, a ja bogaty. Jesteśmy młodzi i lekkomyślni. Musimy popełniać zbrodnie i umykać przed konsekwencjami. To nasz społeczny obowiązek.


http://img406.imageshack.us/img406/2435/yakuzae.jpg

Offline

 

#35 2009-03-19 19:35:59

Pandora

Jounin

6898805
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 127
Punktów :   
alterego: Itachi Uchiha

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Kossakowska Maja? i co dobra? Ambitnie poszukuję ostatnimi czasy kobiet. Kobiet w literaturze, malarstwie, medycie, prawe i gdzie tam jeszcze...ale szczegolnie w literaturze. Kobiety piszą szczególnie, a mało jest publikowanych takich, co piszą fajnie


"You a perfect devil, Lestat!" he was saying "That's what you are! You are the devil himself"

Offline

 

#36 2009-03-20 12:42:41

 Akame

Erokage

2878058
Skąd: Otchłań zapomnienia
Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 706
Punktów :   10 
alterego: Liu Feilong
etat: Kwiat Yakuzy
WWW

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Uhm, Maja Kossakowska, moja ostatnia miłość jeżeli chodzi o autorów książek. Jak dla mnie rewelacyjnie pisze. "Siewca Wiatru" mnie urzekł, zapałałam do niego miłością namiętną i bezwarunkową, czytam w pokoju, kuchni i siedząc w wannie. Anioły które tam występują są po prostu cudownie ludzkie, dobre, wredne, bratające się z strąconymi, pijące, klnące i mające centralnie wszystko w dupie. Kilka moich ukochanych cytatów

Daimon, anioł zagłady (*.*) idąc na "śmierć".

Nie przewrócę się, nawet się kurwa nie potknę.

Z rozmowy anioła Gabriela w czasie wojny:

– Załatw bestie! – darł się w oko dnia Michael. – Niech ktoś uderzy w bestie! Mnożą się! Dżinny Sophii nie przybyły. Potrzebuję posiłków!
– Nie mam! – zachrzęścił klejnot głosem Gabriela.
– Puść trony!
– Utknęły.
– Chalkedry?
– Walczą ze smokami!
– Kurwa!
– Kurew też nie mam! – wrzasnął wściekle Gabriel, a oko zachrzęściło i zamarło.
– Fajnie – mruknął Pan zastępów.

Z rozmowy Daimona z Gabrielem:

Świry! Nic tylko świry! Jagnię, Serafiel! I wszyscy wieszczą! Daj spokój, Daimonie! To szaleńcy. Uwielbiają wieszczyć. Same klęski, oczywiście. Widzą krew, zgliszcza, dym, sine trupy, gołe dupy i puste pudełka! Mam dość. Jeszcze jeden wieszczący szaleniec i podam się do dymisji.

Z rozmowy Samaela z Kamaelem:

- Sam, czy ty przyłączysz się do walki, kiedy Siewca nadejdzie?
Samael parsknął.
-Stary, ja jestem czarną owcą, nie idiotą. Oczywiście, że tak. Antykreator nie przyniesie po prostu śmierci. Przyniesie brak życia, brak woli, brak sensu, brak jednostki. Nie umie nic stworzyć. Zrobi z tego wszechświata pomyje, gruz, chaos. Zabraknie żywych istot, stworzeń obdarzonych rozumem i wolą. Zostaną nieudolnie wygenerowani niewolnicy Cienia. Gorzej, cieni Cienia, tożsami z nim i bezmyślni. Czy taki outsider i indywidualista jak ja mógł by się na coś podobnego zgodzić? Obrażasz mnie, Kam. Zginę z bronią w ręku, wywrzaskując w niebo wulgarne wyrazy. Nie łudzę się ani przez chwilę, że Wszechświat ocaleje. Ale przynajmniej mogę zdechnąć tak, jak żyłem – jako bydlę, skurwysyn i niepodległa dusza, buntownik Samael, nie bez powodu nazywany Ryżym Hultajem!

Pogawędka upadłych aniołów:

- Dugur, wiesz z kim teraz rozmawiam?
Galla skinął głową.
- To pan Asmodeusz - rzekł beznamiętnie. - Właściciel największej sieci kasyn i burdeli w Limbo i Otchłani, zwane Zgniłym Chłopcem, bo w wódce, cynizmie i luksusie próbuje utopić samotność i brak sensu życia. [...]
- Mam nadzieję, że tego go nie nauczyłeś, Azazelu - sarknął z przekąsem Asmodeusz.
Szef wywiadu Głębi klepnął go w plecy.
- Chodź, napijemy się wina, żeby utopić samotność i brak sensu życia.

Pogawędka aniołów z demonami:

– A jeśli się nie zgodzą? Mogą zagrozić przedsięwzięciu.
– Czy znasz termin: „dopuszczalne straty”? – wtrącił Razjel. – Jeżeli zawiodą, będą zmuszeni znaleźć się na marginesie.
– No nie! – zakrzyknął uradowany Asmodeusz. – Sprzątniecie ich? Aniołowie? Chłopcy, zaczynam was lubić!

Rozcytowałam się (nie chciało mi się szukać w książce i przepisywać, więc zjechałam z internetu, widać nie tylko ja je lubię ) Naprawdę polecam, książka ma baaardzo dużo smaczków i ciężko się od niej oderwać, oczywiście jeżeli ktoś lubi fantasy. Nie wiem czy Cię zachęciłam, czy zniechęciłam


- Żaden sąd by nas za to nie skazał. Ty jesteś sławny, a ja bogaty. Jesteśmy młodzi i lekkomyślni. Musimy popełniać zbrodnie i umykać przed konsekwencjami. To nasz społeczny obowiązek.


http://img406.imageshack.us/img406/2435/yakuzae.jpg

Offline

 

#37 2009-03-21 09:18:05

Zoe

Akolita

Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 726
Punktów :   10 
alterego: Takaba Akihito
etat: Operator Betoniarki

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

"Kurew też nie ma " .... kiedyś to przeczytam...kiedyś się zmobilizuje

Ostatnio edytowany przez Zoe (2009-03-21 09:18:31)


" Mógłbym zostać lekarzem od zwierząt...lubię foki i inne gówna..." by Jay

Offline

 

#38 2009-04-06 18:19:44

KanashimiAkai

Chuunin

9625782
Zarejestrowany: 2009-03-09
Posty: 55
Punktów :   
alterego: Hentai.
etat: Treser chomików.
WWW

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

"Księga bez tytułu" Anonim - Łyknęłam książkę w dwa dni. Mieszanina kryminału i fantastyki - czyli to co najlepsze.
"Zamek złudzeń"  Lackey Mercedes, Sherman Josepha - Elfyyy. *___*


Ludzie są głupi. Nawet jeść porządnie nie potrafią.

Offline

 

#39 2009-04-15 13:24:09

Nemesis

Uczeń Akademii

Zarejestrowany: 2009-04-15
Posty: 13
Punktów :   
etat: animemaniak

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

W zasadzie to ja głównie fantastyke czytam, ale nie pogardze innymi tytułami jak mi w łapy wpadna,
Z godnych polecenia tytułów wg mnie sa

Lian Hearn: Po słowiczej podłodze,  Na posłaniu z trawy,  W blasku księżyca, Krzyk czapli, Sieć Niebios.
Elizabeth Haydon: trylogia Symfonia wieków + 2 inne tytuły - kontynuacja
Magdalena Kozak: Nocarz, Renegat, Nikt - coś o wampirkach w służbie abw
Andrzej Ziemiański: Achaja - trylogia (juz polecana), Toy Wars
Jacek Piekara - seria o Mordimerze Madderdin - (Młot na Czarownice itd.)
Pilipiuk - ogólnie wszystko mi sie podobało
Jakub Cwiek - Kłamca -3 tomy
Garth Nix - Sabriel, Lirael, Abhorsen - (seria Stare Królestwo, cos mi sie zdaje ze to ma byc piecioksiag, ale póki co trylogia), seria Klucze doKrólestwa-        Pan poniedziałek ...
Celia Friedman - trylogia Zimnego Ognia - Świt czarnego słońca
Terry Goodkind - seria Miecz prawdy (tylko 11 tomów)
Ken Follet - Filary Ziemi
Carlos Ruiz Zafón - Cień wiatru

no może starczy jak narazie.

moze niezupełnie, zapomniałem na śmierc o "Ostatni władca pierścienia"-Yeskov, świetna sprawa nawiązująca do tolkiena polecam.

Ostatnio edytowany przez Nemesis (2009-04-15 16:42:43)


There's no point in telling me to go to Hell,
because they've allready thrown me out of there.

Offline

 

#40 2009-06-11 01:46:07

Pandora

Jounin

6898805
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 127
Punktów :   
alterego: Itachi Uchiha

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

zachęciłaś Akame ....


"You a perfect devil, Lestat!" he was saying "That's what you are! You are the devil himself"

Offline

 

#41 2009-06-11 14:19:08

Akimoto Rin

ANBU

7590520
Call me!
Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2008-09-24
Posty: 177
Punktów :   
alterego: Artur Kirkland & Usami Akihiko
etat: Kodomo Sadame
WWW

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

mnie też, mnie też...
Miru już ma w folderach pliczek :3


http://img231.imageshack.us/img231/8018/42179ur0.jpg
...trwam, choć nie daję znaku życia

SZUKAM SEME~!

Offline

 

#42 2022-01-10 21:04:59

nauka

Uczeń Akademii

Skąd: Ostrołęka
Zarejestrowany: 2022-01-10
Posty: 4
Punktów :   
WWW

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Mukani Guesthouse