Blogomania - zjawisko wysoce uzależniające, wchodzisz na własną odpowiedzialność!

Blogomania - forum dla osób piszących blogi yaoi, pokrewne i te całkiem normalne ;) jak też odwiedzających je. Bądź tolerancyjny dla tematyki innych!

#16 2008-03-27 20:52:50

Feya

ero-jounin

3782122
Skąd: centrala
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 465
Punktów :   
alterego: Michael (Angel Sanctuary)
etat: Półdiable

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Mogę pójść w trochę inne klimaty?  Nie? To trudno^^ i tak napisze. Ostatnio wpadałam po uszy i z zapartym tchem czytam „Azazel” Borisa Akunina. Przeczytałam jeszcze jego „Waleta Pikowego” Zoe… mogło by się to tobie spodobać bo to, moim znaniem, świetnie napisany kryminał. Co prawda lekkim dyskomfortem mogą być dziwaczne imiona bądź nazwy miejsc, no bo w końcu z rosyjskiego tłumaczone… lenie się i nie czytam w oryginale tylko tłumaczenie. Dla mnie też trochę dziwnie brzmi imię i nazwisko np. "Ksawierij Fieofiłakowicz" czytane z polskim akcentem, ale przyzwyczaiłam się szybko. Jego dzieła są warte przeczytania. Polecam dobra a teraz można wracać do powszechnie lubianej fantastyki^^


Love is the answer, but while you are waiting for the answer sex raises some pretty good questions.       — Woody Allen

Offline

 

#17 2008-03-27 21:03:30

Zoe

Akolita

Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 726
Punktów :   10 
alterego: Takaba Akihito
etat: Operator Betoniarki

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

No no, przyznam, że teraz to mnie zaintrygowałaś Z pewnością poszperam w mojej skromniutko wyposażonej biblitece publicznej, którą już chyba całą przeczytałam.
Ja za fantastyką nie przepadam. Poza trylogią nie przeczytałam żadnej książki fantazy Za to lubię horrorki ( Masterton - Bezsenni .....gdzie uwaga, jest wątek yaoi ....albo Odwieczny Wróg - Koontza, bardzo mi się podobały).
Przyznam się też bez bicia ( a kłóci się to z moją naturą), że pożarłam w jedną noc Wichrowe Wzgórza - Emily Bronte.....ah ta książka ma swoją magię.
Aaaa ostatnio czytałam Ucznia Czarnoksiężnika Witolda Jabłońskiego ( yaoi się kłania) i uważam, że to świetna książka.


" Mógłbym zostać lekarzem od zwierząt...lubię foki i inne gówna..." by Jay

Offline

 

#18 2008-03-27 21:24:38

Yasna

Akolita

7617034
Skąd: domek w lesie
Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 264
Punktów :   
alterego: Mrok
etat: Pojawiam się i znikam

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Harry - jak najbardziej, przyeczytany po kilka razy każdy tom.
Teraz chciałam tak z innej trochę beczki. Czy ktoś z was zna "Panią Świata" Iwony Kamińskiej?
Dla mnie rewelacja i tak trochę po linii. Wśród opisanych tam mężczyzn każda by dla siebie odpowiedniego uke znalazła.


Kocham Anioły. Tak pięknie wygląda ich zbrukana niewinność...

Offline

 

#19 2008-03-28 11:45:34

Narami

Chuunin

9060560
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 61
Punktów :   

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Harry Potter - Po tym jak go uśmierciła Syriusza to seria zaczęła się sypać na dobre, choć już od 4 tomu się sypała..

co polecić?
King
-"Nocna Zmiana" czyli zbiór opowiadań
-"Lśnienie" - pozycja obowiązkowa dla miłośników gatunku horror/thriller
-"Cztery pory roku" - zbiór czterech opowiadań, godny polecenia
-"Komórka" - wg mnie zdecydowanie najsłabsza powieść King'a ale ze względu na zakończenie należało by ją przeczytać

Christopher Moor - mój ulubieniec ostatnimi czasu^^
-"Najgłupszy Anioł" - książka która podbiła me serce:3
-"Brudna Robota" - ciekawa jeśli ktoś by chciał zostać panem śmierci

Andrzej Sapkowski =jako że wymieniony już został "Wiedżmin"=
-Trylogia!:
-"Narrenturm" I
-"Boży Wojownik" II
-"LUx Perpetua" III

Ostatnio edytowany przez Narami (2008-03-28 11:47:15)


"Butter is never funny, Moony. Butter is extremely serious."

Offline

 

#20 2008-03-28 12:54:09

Zoe

Akolita

Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 726
Punktów :   10 
alterego: Takaba Akihito
etat: Operator Betoniarki

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Narami Moor podbił też moje serce...Jeszcze nigdy tak się nie śmiałam czytając książkę. Pożarłam w jeden wieczór, a następnego dnia była agonia z powodu bólu mięśni brzucha.
Najlepsze było hasło ( nie wiem czy przytaczam dosłownie) ...Niech mnie ślepy osioł wydyma jeśli wiem o co chodzi ... No i nie można zapomnieć o Wojowniczej Lasce z Pustkowia ahhh miodzio.


" Mógłbym zostać lekarzem od zwierząt...lubię foki i inne gówna..." by Jay

Offline

 

#21 2008-03-28 16:00:11

Yasna

Akolita

7617034
Skąd: domek w lesie
Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 264
Punktów :   
alterego: Mrok
etat: Pojawiam się i znikam

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Moora mam właśnie w domu i dopiero zaczynam. Więc mówicie, że warto?


Kocham Anioły. Tak pięknie wygląda ich zbrukana niewinność...

Offline

 

#22 2008-04-14 16:13:47

Hiru

Akolita

4005065
Zarejestrowany: 2008-03-23
Posty: 305
Punktów :   
alterego: Hatake Kakashi
etat: Kurator Ukeciątka

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Ja przyznam, że fantastyki prawie wcale nie znam. Nie jest to mój ulubiony typ. A jak wspominam czytanie Władcy Pierścienia... omijałam wszystkie momenty z Frodo, czyli prawie wszystko ten hobbit to najnudniejsza postać jaką można było stworzyć.

Kocham za to kryminały, których wciąż mi mało. Moim guru jest Agata Christie [co nie znaczy, że innych nie czytam . Przyznam, że mam dość pokaźną kolekcję jej dzieł, z czego jestem nieziemsko dumna Wszystkie tytuły warte są poświęcenia uwagi.

Harry Potter... cóż. Kiedyś zauroczona bohaterami, teraz mam ich dość. Po tym, co w ostatniej części J.K. Rowling zrobiła Fredowi - w ramach mojego protestu - książki [nie wszystkie] służą jako podpórki.

Jako maniaczka mitologii polecam Iliadę i Odyseję [Hiru odkasłuje - niektóre fragmenty mam wkute na pamięć...].

No i na deser polecam Wilbura Smitha. Pisze niesamowicie. Książki o tematyce przygodowo-historycznej. Zawierają w sobie jednak i szczyptę kryminału, romansu, sensacji.
Szczególnie warta uwagi jest saga egipska [jako, że autor wydaje sagi] składająca się z tytułów:

Bóg nilu - akcja rozgrywa się w Starożytnym Egipcie. Na samym początku poznajemy geniusza, Taitę, który towarzyszyć będzie w każdym tomie - postać niesamowita o inteligencji - jeżeli mogę sobie pozwolić na takie porównanie - podobnej Shikamaru Najbardziej pożądany pod tym względem niewolnik [eunuch], samouk. Przyjaciel faraonów, który udzielając im pomocy odgrywa olbrzymią rolę w biegu historii.
Przyznam, że opisy tych starożytnych miejsc podbiły moje serce, podobnie jak charaktery i uczucia, którymi [autor] obdarzył swoich bohaterów.

Siódmy papirus - tutaj pojawiamy się nagle w czasach obecnych; fabuła jest rzecz jasna ściśle powiązana z pierwszym, jak i kolejnym tomem. Nie jest to jednak żadne przeniesienie w czasie. Nie będę zdradzała nic więcej. Chętni sami sięgną i się dowiedzą

Czarnoksiężnik - to jest bezpośrednia kontynuacja tomu pierwszego, wracamy do Egiptu, toczących się tam wojen, zdrad i romansów; oczywiście z Taitą u boku.

Zemsta Nilu - ta część jest jak świeża bułeczka, dopiero pojawia się w księgarniach. Czytając wstęp wiem, że pozostajemy w starożytności. Przyznam jednak, że więcej nie chciałam zobaczyć - czekam, aż pojawi się w wydaniu, które zbieram ^^.

Offline

 

#23 2008-04-22 12:47:46

Feya

ero-jounin

3782122
Skąd: centrala
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 465
Punktów :   
alterego: Michael (Angel Sanctuary)
etat: Półdiable

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Paul Choelio „Jedenaście minut”

Godne polecenia, moim zdaniem jedno z najlepszych dział Choelia. Kryło się tam coś tajemniczego, nieosiągalnego że od razu zakochałam się w taj książce. Opowiada ona o dziewczynie która nieszczęśliwym trafem pracuje jako prostytutka. Chociaż może nie takim i nieszczęśliwym… Jedyna rzecz jaka mi przeszkadzała w tej lekturze to wpisy z jej pamiętnika, jakoś nie współgrały z całością, było ich za dużo. Historia dziwna opowiadająca o tym że bajki jednak się spełniają, a może i nie do końca. Polecam wszystkim ze względu na…tak właściwie wszystko. Świetny warsztat wykonany z pomysłem.


Love is the answer, but while you are waiting for the answer sex raises some pretty good questions.       — Woody Allen

Offline

 

#24 2008-04-22 15:26:57

Divalecorvo

Akolita

Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 497
Punktów :   
alterego: Hyuuga Neji
etat: Forumowa Maskotka

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

a nie mialas na mysli Paula Coelho? xD
nie wiele czytalam jego ksiazek (wogole ost malo czytam, az wstyd =/) ale lubie to jak pisze.
Chyba poszukam tej ksiazki.


http://img185.imageshack.us/img185/7499/jasdebiddjc2.jpg

Offline

 

#25 2008-04-22 16:27:56

Agusia

ero-chuunin

Zarejestrowany: 2008-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Tej akurat nie czytałm, ale pokusiłam się o Alchemika, choć czytałam go daaawno, dawno.^^" Książka naprawdę dobra.


"Musisz coś o nim wiedzieć... O mężczyźnie, który oddał swoje życie, aby ocalić świat Shinobi, wioskę Konoha... oddał wszystko dla swojego młodszego brata."

"Naruto" - chapter 397

Offline

 

#26 2008-07-16 16:06:29

Darkuś

Uczeń Akademii

Zarejestrowany: 2008-07-16
Posty: 13
Punktów :   

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Ostatnio czytam powieści obyczajowe. Trzy szczególnie przypadły mi do gustu i uważam, że są godne polecenia.
1. "S@aotność w sieci" Leon Janusz Wiśniewski
2. "Absolwenci" Erich Segal
3."Pamiętnik" Nicholas Sparks
Wszystkie bardzo wzruszające i ciekawe. Jest tez dostępna ekranizacja pamiętnika. Piękny film, który znam już na pamięć, a za każdym razem płaczę na nim jak małe dziecko.

Offline

 

#27 2008-07-16 20:16:36

Ansei

Akolita

1993591
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 334
Punktów :   
alterego: Asmodeusz
etat: Honorowy Krwiobiorca

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

"S@motność w sieci" czytałam i przyznam, że większość książki po prostu przeryczałam... naprawdę bardzo zacna
Miałam również niekłamaną przyjemność przeczytać "Pamiętnik" - świetny, jak większość książek Sparksa swoją drogą^^ [a film obejrzałam z racji słabości do Ryana Goslinga ]


"Bezkarne żółte południe, oddycham przytomnie
Przeważnie pijemy wódkę przy stole w ogrodzie
Niestraszne kosmiczne dziury i groźba wieczności
To zabawne jak nic nie znaczyłby świat bez miłości"

Offline

 

#28 2008-07-17 10:10:33

Darkuś

Uczeń Akademii

Zarejestrowany: 2008-07-16
Posty: 13
Punktów :   

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

A właśnie mam pytanko ^^ Chodzi o to, że ostatnio przeszukałam wszystkie okoliczne księgarnie i biblioteki w poszukiwaniu książek o rasach anielskich... Ale nic nie znalazłam Tak więc, może ktoś z Was zna jakieś tytuły, o tej tematyce? Jeśli tak, to była bym niezmiernie wdzięczna za ich podanie.

Offline

 

#29 2008-07-29 15:52:26

kyuu

Uczeń Akademii

Zarejestrowany: 2008-07-18
Posty: 11
Punktów :   
WWW

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Ja wam polecam książkę Marcina Szczygielskiego "Berek"
To opowieść o dwojgu całkiem różnych od siebie ludzi. Mieszkają w kamienicy gdzie samymi lokatorami zostali tylko oni... Ona jest mocherową starszą kobietą a on całkiem całkiem gejem I się zaczyna BEREK kto lepiej drugiemu dokuczy!


POLECAM XD

Uwaga, autor się nie cacka


Jestem zboczona, a co? :: kia kia kia::
Jestem normalna, to nie normalne!
A co?!

Offline

 

#30 2008-08-18 15:43:16

Integra

Uczeń Akademii

Zarejestrowany: 2008-08-18
Posty: 2
Punktów :   

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Ostatnio urzekł mnie cykl Pilipiuka o "Jakubie Wędrowyczu". Duża dawka humoru, niebanalne rozwiązania bohaterów, ciekawa fabuła, a co najważniejsze lekki styl pisania, dzięki któremu książkę czyta się w  mgnieniu oka . Polecm serdecznie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.blogomania.pun.pl