Blogomania - zjawisko wysoce uzależniające, wchodzisz na własną odpowiedzialność!

Blogomania - forum dla osób piszących blogi yaoi, pokrewne i te całkiem normalne ;) jak też odwiedzających je. Bądź tolerancyjny dla tematyki innych!

#1 2008-03-26 08:29:07

Agusia

ero-chuunin

Zarejestrowany: 2008-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Ja osobiście wręcz uwielbiam książki i mogłabym czytać i czytać ile się da.
Do polecenia mam książkę pt. Achaja Andrzeja Ziemiańskiego:

Główną bohaterką powieści jest Achaja – córka Archentara, jednego z siedmiu Wielkich Książąt królestwa Troy. Młodsza od niej macocha pragnie jedynie pozbyć się pasierbicy. Częściowo jej się to udaje, kiedy wysyłają Achaję do wojska, a jej oddział do walki z armią wrogiego cesarstwa Luan.

Równolegle opisywane są także przygody skryby Zaana i byłego galernika Siriusa, którzy parają się wszelkiego rodzaju oszustwami, oraz trzeci wątek opowiadający o czarowniku Mereditcie, przypadkowo, jak się wydaje, wplątanym w boskie sprawy.


"Musisz coś o nim wiedzieć... O mężczyźnie, który oddał swoje życie, aby ocalić świat Shinobi, wioskę Konoha... oddał wszystko dla swojego młodszego brata."

"Naruto" - chapter 397

Offline

 

#2 2008-03-26 08:32:08

SQuall

Genin

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 31
Punktów :   

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Ja polecę Wszystkim tutaj (o ile ktoś lubi fantasy):
-Władcę Pierścieni (3 Tomy)
-Wiedźmina (7 Tomów)

No i jeszcze 2 moje ulubione książki:
-Kod Da Vinci
-Anioły i Demony


Reality isn't kind. Everything doesn't work out the way you want it to. That's why...  - Squall
If the world is made of light and darkness... we'll be the darkness. - Riku
http://img217.imageshack.us/img217/8499/versussigtt0.jpg
Konto - Last.FM

Offline

 

#3 2008-03-26 08:34:19

Agusia

ero-chuunin

Zarejestrowany: 2008-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Uwielbiam fantastykę, a wręcz kocham!
Trylogie Tolkiena już przeczytałam, a Wiedźmina kończę i jestem zachwycona.


"Musisz coś o nim wiedzieć... O mężczyźnie, który oddał swoje życie, aby ocalić świat Shinobi, wioskę Konoha... oddał wszystko dla swojego młodszego brata."

"Naruto" - chapter 397

Offline

 

#4 2008-03-26 08:40:25

SQuall

Genin

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 31
Punktów :   

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

No w końcu jakaś dziewczyna, która czyta Fantasy. Bomba

To weź jeszcze sobie spójrz na książki z serii - Forgoten Realms.


Reality isn't kind. Everything doesn't work out the way you want it to. That's why...  - Squall
If the world is made of light and darkness... we'll be the darkness. - Riku
http://img217.imageshack.us/img217/8499/versussigtt0.jpg
Konto - Last.FM

Offline

 

#5 2008-03-26 08:47:20

Agusia

ero-chuunin

Zarejestrowany: 2008-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Ja ubóstwiam fantasy! Hej, a może by tak zrobić osobny dział na fantastykę? Co ty na to?


"Musisz coś o nim wiedzieć... O mężczyźnie, który oddał swoje życie, aby ocalić świat Shinobi, wioskę Konoha... oddał wszystko dla swojego młodszego brata."

"Naruto" - chapter 397

Offline

 

#6 2008-03-26 09:06:08

Tiria

Akolita

Zarejestrowany: 2008-03-22
Posty: 672
Punktów :   
alterego: Umino Iruka/Shiranui Genma
etat: Ukeciątko
WWW

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Ja również lubię Tolkiena oprócz Władcy polecam Silmarilliona jak dla mnie o wiele lepsza niż WP bo więcej tam elfów

Poza tym moje ulubione książki, :hmm:
Tryglogia Nory Roberts "Krzyże Morrigan": "Magia i miłość', "Taniec Bogów" oraz "Dolina Ciszy" i wbrew pozorom nie jest to zwykłe romansidło owszem wątek miłosny jest tam ważny, ale to w jaki sposób Roberts opisuje całość, jak wplata magię, wampiry i walkę w to wszystko jest niesamowity. Cóż jest moją mentorką D


Kto nigdy nie żył, nigdy nie umiera,
Nic nie utracił ten co nie miał nic.
Ten kto nie kochał nie wie co tęsknota,
Nie wie co gorycz kto bez marzeń śni.

Offline

 

#7 2008-03-26 09:09:19

SQuall

Genin

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 31
Punktów :   

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Sillmarillion przeczytany jakieś 4 razy, teraz wyszła nowa książka Tolkiena - "Dzieci Hurina" - Polecam wszystkim.


Reality isn't kind. Everything doesn't work out the way you want it to. That's why...  - Squall
If the world is made of light and darkness... we'll be the darkness. - Riku
http://img217.imageshack.us/img217/8499/versussigtt0.jpg
Konto - Last.FM

Offline

 

#8 2008-03-26 09:12:33

Agusia

ero-chuunin

Zarejestrowany: 2008-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Ja ostatnio zaczęłam cztać książki Jacqueline Carey trylogię Kusziela. Polecam dla osób, które lubą książki z lekkim zabarwieniem erotycznym.

Strzała Kusziela tom 1
Wybranka Kusziela tom 2
Wcielenie Kusziela tom 3


A tu krótkie streszczenie:
Wydarzenia przedstawione w Trylogii Kusziela rozgrywają się przeważnie w państwie Terre d'Ange (przypominającym Francję), "Krainie Aniołów". D'Angelinowie, gdyż tak nazywają się jej mieszkańcy wierzą, że są potomkami Błogosławionego Elui i towarzyszących mu upadłych aniołów. Elua zrodził się kiedy krew ukrzyżowanego Jeszui ben Josefa, syna Boga Jedynego, zmieszała się ze łzami Magdaleny i wsiąkły w Ziemię. Wzgardzony przez swojego dziadka, Boga Jedynego, Elua przemierzał Ziemię z ośmioma towarzyszącymi mu aniołami, które odrzuciły Boga, aby podążać za Eluą. Byli to Naama, Anael, Aza, Szamchazaj, Kamael, Kasjel, Ejszet i Kusziel. Towarzysze ostatecznie osiedli w krainach, które później stały się Terre D'Ange. Elua popierał przykazanie Kochaj jak Twoja wola i on i jego Towarzysze zmieszali się z tubylcami, dając początek D'Angelinom.

Wydarzenia przedstawione w Trylogii Kusziela mają miejsce około tysiąca lat po czasach Elui, D'Angelinowie uważają jego i jego ośmiu Towarzyszy za bogów. Żyją według jego przykazania, odkąd Naama sprzedała swe ciało aby wspomóc Eluę podczas jego wędrówek, postrzegając prostytucję jako świętą służbę. Służba ta jest regulowana przez odpowiednią gildię. Ponadto, aby służyć w Dworze Kwiatów Kwitnących Nocą, składającym się z kilkunastu Domów, każdy ze swoją własną interpretacją powodów, które skłoniły Naamę do prostytucji, jest szanowany jako najważniejszy w Służbie Naamy.

Terre d'Ange jest podzielona na siedem prowincji, każda z nich ma jednego towarzysza jako boskiego patrona. Kasjel, który wyrzekł się śmiertelnej miłości i nigdy w pełni nie odrzucił Boga Jedynego, jest jedynym, który nie ma swojej prowincji. Naama (bogini Dworu Nocy) jest patronką Namarry, Anael - L'Agance, Aza - Azalii, Szamchazaj - Siovale, Kamael - Kamlachu, Ejszet - Eisande, i Kushiel - Kuszetu.

Królewski Dom Courcel rządzi Terre d'Ange z Miasta Elui w L'Agnace. Stosunki z sąsiednimi państwami takimi jak Aragonia (Hiszpania), Caerdicca Unitas (Włochy), Alba i Eire (Wielka Brytania) są przeważnie dobre. Ale Skaldia (Niemcy) długo próbowała podbić kraj D'Angelinów.

Bohaterką serii jest anguissette Fèdra nó Delaunay, której unikalne talenty pozwalają uratować swój naród przed kilkoma okropnymi zdarzeniami.


"Musisz coś o nim wiedzieć... O mężczyźnie, który oddał swoje życie, aby ocalić świat Shinobi, wioskę Konoha... oddał wszystko dla swojego młodszego brata."

"Naruto" - chapter 397

Offline

 

#9 2008-03-26 11:32:11

 Akame

Erokage

2878058
Skąd: Otchłań zapomnienia
Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 706
Punktów :   10 
alterego: Liu Feilong
etat: Kwiat Yakuzy
WWW

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Co mogę polecić? Wszystko już zostało polecone, co przyszło mi do głowy czytając temat ale...
Dylogie Liriel "Córka mrocznego elfa" - całkiem niezła historia z serii Forgoten Realms, składa się z trzech tomów.
Nienawidzę jak ktoś dopisuje sobie np. dalszy ciąg "Władców Pierścieni", ale tym razem zrobię wyjątek "Pierścień Mroku" Nika Pierumowa, trzytomowe dzieło, które w moim odczuciu jest po prostu genialne i chociaż akcja dzieje się 300 lat po tym jak tron objął Aragorn, to można spotkać wiele postaci z pierwszej części np: Enty, potomków Faramira, ducha Sarumana czy bezrękiego upiora kurchanów. Brzmi durnie? Też tak sądziłam dopuki nie przeczytałam, a naprawdę jestem wybredna
I na koniec bardziej na luzie... Harry Potter, nic nie poradzę mam bdzika na punkcie tej serii


- Żaden sąd by nas za to nie skazał. Ty jesteś sławny, a ja bogaty. Jesteśmy młodzi i lekkomyślni. Musimy popełniać zbrodnie i umykać przed konsekwencjami. To nasz społeczny obowiązek.


http://img406.imageshack.us/img406/2435/yakuzae.jpg

Offline

 

#10 2008-03-26 12:41:38

Ansei

Akolita

1993591
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 334
Punktów :   
alterego: Asmodeusz
etat: Honorowy Krwiobiorca

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Tolkien - pozycja obowiązkowa, jasne, że czytałam^^ Pottera też... Wiedźmin po prostu wymiata xD (uwielbiam wampira Regisa *.*) Coś fajnego z fantastyki... hmm... wszystkie powieści Pratchetta - doskonałe na poprawę samopoczucia, pełne ironicznego humoru

Ostatnio przeczytałam "Kłamstwa Locke'a Lamory" Scotta Lyncha i książka mnie po prostu zachwyciła. Lynch stworzył wspaniały swiat, a głównego bohatera, Lamory, geniusza złodziejstwa nie sposób nie polubić i nie kibicować mu w kolejnych przekrętach xD

W mojej czołówce jest też "Nocny patrol" Sergieja Łukjanienki - po prostu cudo. Dzieje się w czasach współczesnych, w Rosji. Obok normalnego istnieje też świat równoległy - świat Zmroku, do którego dostęp mają Inni, z pozoru nie różniący się do zwykłych ludzi. Z pozoru... Wampiry, potwory, Światło i Ciemność, inkwizycja... Miota czytelnikiem od rozbawienia do totalnej rozpaczy (ja się łatwo nie wzruszam, a chusteczek potrzebowałam sporo). Świat przezyć Antona - głównego bohatera -, wybory, których musi dokonywać, miłość, którą musi stracić... By okazało się, że świat nie jest czarno-biały,że również Światło bywa bezwzględne, a Ciemność może okazać litość... Rozterki, konfliktky, mroczna akcja - woda na mój młyn^^
Książka naprawdę porywająca, gorąco polecam wszystkim (a pezynajmniej tym, którzy lubią fantastykę )

Coś jeszcze... no jasne - King^^ Zwłaszcza "Martwa strefa" zrobiła  na mnie duże wrażenie


"Bezkarne żółte południe, oddycham przytomnie
Przeważnie pijemy wódkę przy stole w ogrodzie
Niestraszne kosmiczne dziury i groźba wieczności
To zabawne jak nic nie znaczyłby świat bez miłości"

Offline

 

#11 2008-03-26 14:41:02

SQuall

Genin

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 31
Punktów :   

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Potter przeczytany po kilkanaście razy


Reality isn't kind. Everything doesn't work out the way you want it to. That's why...  - Squall
If the world is made of light and darkness... we'll be the darkness. - Riku
http://img217.imageshack.us/img217/8499/versussigtt0.jpg
Konto - Last.FM

Offline

 

#12 2008-03-26 14:45:47

 Akame

Erokage

2878058
Skąd: Otchłań zapomnienia
Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 706
Punktów :   10 
alterego: Liu Feilong
etat: Kwiat Yakuzy
WWW

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Też przeczytałam kilka razy Pottera, a Martwa Strefa jest dobra, o dziwo serial też został zrealizowany z całkiem pozytywnym skutkiem.


- Żaden sąd by nas za to nie skazał. Ty jesteś sławny, a ja bogaty. Jesteśmy młodzi i lekkomyślni. Musimy popełniać zbrodnie i umykać przed konsekwencjami. To nasz społeczny obowiązek.


http://img406.imageshack.us/img406/2435/yakuzae.jpg

Offline

 

#13 2008-03-26 15:27:07

Agusia

ero-chuunin

Zarejestrowany: 2008-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

Ja też Pottera przeczytałam kilka razy i nigdy nie wybaczę Rowling, że uśmierciła mi Syriuuuszaaa!!! *beczy*


"Musisz coś o nim wiedzieć... O mężczyźnie, który oddał swoje życie, aby ocalić świat Shinobi, wioskę Konoha... oddał wszystko dla swojego młodszego brata."

"Naruto" - chapter 397

Offline

 

#14 2008-03-26 15:48:49

SQuall

Genin

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 31
Punktów :   

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

No właśnie też się wkurzyłem porządnie jak Syriusz kopnął w kalendarz, ale widać tak musiało być.


Reality isn't kind. Everything doesn't work out the way you want it to. That's why...  - Squall
If the world is made of light and darkness... we'll be the darkness. - Riku
http://img217.imageshack.us/img217/8499/versussigtt0.jpg
Konto - Last.FM

Offline

 

#15 2008-03-26 15:52:43

Agusia

ero-chuunin

Zarejestrowany: 2008-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Macie coś godnego polecenia? Piszcie.

To była moja ulubiona postać! *wyje* Mój Syriuszek! *ściska*


"Musisz coś o nim wiedzieć... O mężczyźnie, który oddał swoje życie, aby ocalić świat Shinobi, wioskę Konoha... oddał wszystko dla swojego młodszego brata."

"Naruto" - chapter 397

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.blogomania.pun.pl wolne domki Dźwirzyno