Blogomania - zjawisko wysoce uzależniające, wchodzisz na własną odpowiedzialność!

Blogomania - forum dla osób piszących blogi yaoi, pokrewne i te całkiem normalne ;) jak też odwiedzających je. Bądź tolerancyjny dla tematyki innych!

#1 2008-04-22 12:07:22

Feya

ero-jounin

3782122
Skąd: centrala
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 465
Punktów :   
alterego: Michael (Angel Sanctuary)
etat: Półdiable

Dobre horrory

Polećcie coś… lubię się bać na tego rodzaju filmach ale ostatnio to ten piękny gatunek stał się tak banalny że na każdym filmie śmieje się panicznie. Co polecacie?


Love is the answer, but while you are waiting for the answer sex raises some pretty good questions.       — Woody Allen

Offline

 

#2 2008-04-22 17:49:13

Zoe

Akolita

Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 726
Punktów :   10 
alterego: Takaba Akihito
etat: Operator Betoniarki

Re: Dobre horrory

Hmmmmm widziałam w życiu tyle horrorów, że nie mogłabym ich zliczyć. To fakt, ten gatunek spada na psy, na łeb i szyję. Poza tym, teraz w horrorach straszy głównie głupota bohaterów i banalności, niedorzeczność wręcz sytuacji. Ale polecę, zaczynąj od klasyki (niektóre nie są straszne, le trzymają w napięciu i mają mocną fabułę) :

Dobre horrory to pierwszy Egzorcysta, Omen, Lśnienie, Dziecko Rose Mary, zawsze podobało mi się Coś , Krugier miał coś w sobie, ale oglądałam to za młodu więc to pewnie sentyment, naprawdę przeraziłam się na The Ring wersja angielska, miałam chyba tydzień z życiorysu. Natomiast dwójki nie polecam bo to totalna hała. Klątwa, pierwsza część dobra. Dwójka....nie wiem śmiać się czy płakać. Sierociniec, teraz w kinach, trzyma w napięciu. Eh jak sobie coś przypomnę jeszcze to dam znać. Jestem starą wyjadaczką horrorów i o ile zna ktoś coś dobrego to także proszę o polecenie.


" Mógłbym zostać lekarzem od zwierząt...lubię foki i inne gówna..." by Jay

Offline

 

#3 2008-04-22 20:17:49

g3mmei

ero-chuunin

Skąd: Bolesławiec
Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 257
Punktów :   
alterego: Kouta (Elfen Lied)

Re: Dobre horrory

Ostatnio oglądałam Oko i przez pierwszą połowę filmu chwilami się bałam, ale ostatecznie koniec wydawał mi się banalny... Co jeszcze... Piła... Wszystkie są równie dobre, ale rozwalają psychikę, bardziej brutalne niż straszne... The Blair Witch Project, moim zdanie dobry film:) No i Darkness Falls, na długo zapadł mi w pamięć, ale to może dlatego, że byłam dzieciakiem jak to oglądałam:) Jak przypomni mi sie coś jeszcze to dopisze


Forget a prince with a horse, I want a Vampire with a volvo...

Offline

 

#4 2008-04-22 20:18:24

Feya

ero-jounin

3782122
Skąd: centrala
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 465
Punktów :   
alterego: Michael (Angel Sanctuary)
etat: Półdiable

Re: Dobre horrory

Zoe…przyprawiłaś mnie o „banana” „Klątwa 2” została skonsumowana przezemnie w piątkową noc. We trójkę z dziewczynami leże na łóżku, na moich kolanach laptopik, dziewczyny po bokach i oglądamy. Bałam się jedynie przy tym dziwnym stukaniu o ścianę… no i to y było na tyle XD resztę czasu wyłam ze śmiechu „no bo tam peruka łazi” XD potem zostałam okrzyknięta per „peruka” no bo czarne włosy… napadł mnie gwałtowny atak śmiechu i na tym skończył się horror… umierałam ale z braku tlenu (śmiech umie zabijać^^) a nie ze strachu…


Love is the answer, but while you are waiting for the answer sex raises some pretty good questions.       — Woody Allen

Offline

 

#5 2008-04-23 01:55:35

Maja_iluzja

Akolita

5182246
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 640
Punktów :   11 
alterego: Emba
etat: Skojarzenie Wcielone

Re: Dobre horrory

Horror- gatunek, na którym się wychowałam i do którego mam sentyment. Niestety czarny aniele nasza matka ma rację, Schodzi na psy i to w koszmarnie brutalny sposób. Moje perełki, do których zawsze będę wracać to: Od zmierzchu do świtu, Koszmar z ulicy Wiązów, cała seria Omen, nie wspominając o Egzorcyście- ale tylko części pierwszej, Klątwa, Coś, przestraszył mnie też Duch (POLTERGEIST-tylko I część). Teraz niestety nie robi się już takich horrorów jak kiedyś. A szkoda...


http://img357.imageshack.us/img357/6018/club22au0.jpg

The orgasm’s a trap, but masturbation is bliss...

Offline

 

#6 2008-04-23 16:08:29

Divalecorvo

Akolita

Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 497
Punktów :   
alterego: Hyuuga Neji
etat: Forumowa Maskotka

Re: Dobre horrory

ogladnelam przynajmniej polowe z tego co wymienilyscie.
ost wpadlam w necie na jakis film z telefonem. W sensie znow japonska produkcja cos w stylu ringu czy klatwy.
nie pamietam wlasnie jak sie nazywa, ale bylo cos ze dzwoni do Ciebie telefon, przy czym na wyswietlaczu wyswietla sie Twoj wlasny numer. Poczym dostajesz wiadomosc na skrzynke glosowa w ktorej slyszysz swoj wlasny krzyk i to jest zapowiedz tego co zdarzy sie za 3 dni. Tyle pamietam z opisu. Takie tam bajki xD Tylko kurde nie pamietam nazwy xD A moze bym nawet poszukala se tego filmu xD


http://img185.imageshack.us/img185/7499/jasdebiddjc2.jpg

Offline

 

#7 2008-04-23 16:25:02

Feya

ero-jounin

3782122
Skąd: centrala
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 465
Punktów :   
alterego: Michael (Angel Sanctuary)
etat: Półdiable

Re: Dobre horrory

"One missed call" tak się to nazywa^^ mam ochotę na to pójść ale nie wiem kiedy wchodzi na ekran


Love is the answer, but while you are waiting for the answer sex raises some pretty good questions.       — Woody Allen

Offline

 

#8 2008-05-07 13:43:03

 Akame

Erokage

2878058
Skąd: Otchłań zapomnienia
Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 706
Punktów :   10 
alterego: Liu Feilong
etat: Kwiat Yakuzy
WWW

Re: Dobre horrory

Najlepsze są te starsze, trzymają mocno w napięciu:

"Smętarz dla zwierzaków" - jeden z lepszych moim zdaniem,
"Siedem bram piekieł" - też niezły
"Otchłań" - stary, ale do dziś pamiętam, że przerażał,
"Silent Hill" - bardzo mi się podobał, klimat, napięcie ogólnie git,
"Armia Boga" - trudno to nazwać horrorem, ale naprawdę niezły film,
"Dark Water" - świetny japoński horror, klimatyczny,
"Carrie" - starszy ale całkiem niezły,
"Kruk" - pseudo-horror, ale pamiętam, że wywarł na mnie wrażenie,
"Osada" - duży plus za klimat, ale mało straszne,
"Wzgórza mają oczy" - tutaj sie bałam, straszny bo nie lubię elementów kanibalizmu.
"Od zmierzchu do świtu" - mój ulubiony bo z wampirami pozatym pozostawia niezatarte wrażenie.
"Oszukać przeznaczenie" - wszystkie części miały coś w sobie, chociaż najlepsza była jedynka.
"Mgła" - ten najnowszy, zakończenie wiali po głowie tępym narzędziem.
"Adwokat diabła" - nie straszne, ale grzech nie obejrzeć
"W paszczy szalenstwa" - stare, ale klimatyczne i niezła schiza.
"Labirynt fauna" - niby fantasy, ale mocne.
"Wywiad z wampirem" - każdy chyba widział.
"Królowa potępionych" - warto w deszczowy wieczór

Jak sobie jeszcze coś przypomnę to napiszę Ogólnie wolę horrory klimatyczne, trzymające w napięciu, metafizyczne, niż te utopione w hektolitrach krwi.


- Żaden sąd by nas za to nie skazał. Ty jesteś sławny, a ja bogaty. Jesteśmy młodzi i lekkomyślni. Musimy popełniać zbrodnie i umykać przed konsekwencjami. To nasz społeczny obowiązek.


http://img406.imageshack.us/img406/2435/yakuzae.jpg

Offline

 

#9 2008-05-08 01:37:25

Maja_iluzja

Akolita

5182246
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 640
Punktów :   11 
alterego: Emba
etat: Skojarzenie Wcielone

Re: Dobre horrory

Zapomniałam dodać film, który zawsze będzie mi się kojarzył z horrorem: kamień runiczny. Pierwszy, który na dobrą sprawę wprowadził mnie i nie zniechęcił do tego gatunku filmów.


http://img357.imageshack.us/img357/6018/club22au0.jpg

The orgasm’s a trap, but masturbation is bliss...

Offline

 

#10 2008-08-15 12:11:47

Kto.

Chuunin

Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 56
Punktów :   
alterego: Lil Meyer

Re: Dobre horrory

Mgła - Nie mówię, że najlepsze, ale podobało mi się. Mówiąc szczerze podobają mi się wszystkie horrory, które nakręcono na podstawie książek Stephena Kinga.
Dom na przeklętym wzgórzu - Film średnio straszny, ale z fajną fabułą. Postacie też średnio fajne, film nieco pokręcony, bo do końca nie wiadomo o co w nim chodzi, ale można obejrzeć sobie chociażby z nudy.
Wzgórza mają oczy - Tak, film ciekawy niewątpliwie.
Ring - Tutaj chyba nie trzeba nic mówić.
Klątwa 2 - Taka sobie.
Resident Evil Genesis - Film fajny, chociaż pochodzi bardziej po s-f, niż pod horror.
Silnt Hill - Film obejrzałem ze względu na film, i jak to bywa - był lepszy niż gry. Owy film natchnął nawet jedno opowiadanie.

To nie są wszystkie horrory, które oglądałem, ale te, które w tej chwili przychodzą mi do głowy - czyli te - pochodząc psychologicznie - które najbardziej zapamiętałem.

Ostatnio edytowany przez Kto. (2008-08-15 12:13:40)


http://img182.imageshack.us/img182/6462/ergoscp4.jpg
http://valenth.com/lab/89712.png

Offline

 

#11 2009-01-26 15:33:54

Akimoto Rin

ANBU

7590520
Call me!
Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2008-09-24
Posty: 177
Punktów :   
alterego: Artur Kirkland & Usami Akihiko
etat: Kodomo Sadame
WWW

Re: Dobre horrory

Armia Boga to horror?! oł... ale ja nie oglądam horrorów! ale ten Szatan był cholernie przystojny^^ i tylko to z filmu pamiętam nie, no jeszcze to jak kolesiowi się wydawało, że ten co spadł z wieży kościoła (ten z wyrwanym sercem) ożył to fakt, skoczyłam, ale to wszystko... wiem, że chciałam obejrzeć inne części
Cóż mogę powiedzieć, zraziłam się przy Szóstym zmyśle -widać byłam za młoda na ten film^^ ale wtedy chciałam obejrzeć coś z Brusem (lubię tego aktora)
Co nie zmienia faktu, że teraz, jak już mam tę dwudziestkę na karku, to zebrałabym ekipkę na babski wieczór i obejrzała klasykę (Ring itp), ale mi mędzą, że już to widziały i im się nie chce... =.=*

Demo, ne... Szatan był przystojny?


http://img231.imageshack.us/img231/8018/42179ur0.jpg
...trwam, choć nie daję znaku życia

SZUKAM SEME~!

Offline

 

#12 2009-03-19 19:29:43

Pandora

Jounin

6898805
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 127
Punktów :   
alterego: Itachi Uchiha

Re: Dobre horrory

horror czy nie, kompletnie popieram listę Akame   ostatnio ruszył mnie: Egzorcyzmy Emily Rose, to co prawda remake, ale dobrze zrobiony, surowo, niezłe...


"You a perfect devil, Lestat!" he was saying "That's what you are! You are the devil himself"

Offline

 

#13 2010-09-05 00:36:48

qwerty321

Uczeń Akademii

Zarejestrowany: 2010-09-05
Posty: 1
Punktów :   

Re: Dobre horrory

moglby mi ktos napisac tytuly dobrych horrorów ale nie takich gdzie przez prawie caly filmy jest masakra tylko takich bardziej strasznych

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://nerko.pl/