Blogomania - zjawisko wysoce uzależniające, wchodzisz na własną odpowiedzialność!

Blogomania - forum dla osób piszących blogi yaoi, pokrewne i te całkiem normalne ;) jak też odwiedzających je. Bądź tolerancyjny dla tematyki innych!

#1 2008-03-26 09:36:54

Agusia

ero-chuunin

Zarejestrowany: 2008-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Fantastyka

Jedni kochają, inni nienawidzą. Świat elfów, wróżek, smoków. Czasem żródło pobudzające wyobraźnie, dla innych dziecinada, bajeczki dla dzieci.

A jak jest z Wami? Co o niej sądzicie? Fantastyce tak czy nie?

Ostatnio edytowany przez Agusia (2008-03-26 09:37:30)


"Musisz coś o nim wiedzieć... O mężczyźnie, który oddał swoje życie, aby ocalić świat Shinobi, wioskę Konoha... oddał wszystko dla swojego młodszego brata."

"Naruto" - chapter 397

Offline

 

#2 2008-03-26 11:21:03

 Akame

Erokage

2878058
Skąd: Otchłań zapomnienia
Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 706
Punktów :   10 
alterego: Liu Feilong
etat: Kwiat Yakuzy
WWW

Re: Fantastyka

Zdecydowanie tak, uwielbiam fantasy a już w szczególności sławię Tolkiena, którego niektórzy krytykują za zbyd dużo opisów. Następnie bardzo lubię Sapkowskiego, jego fantasy jest mniej bajkowe, wiele w nim brutalności i takiego paradoksalnego odczucia, że mimo iż to wymysł to tchnie wyjątkowym realizmem. Na koniec mój prywatny "ach i och" Margit Sandemu i chyba całokształt jej twórczości, chociaż najbardziej znanym dziełem jest "Saga ludzi lodu"


- Żaden sąd by nas za to nie skazał. Ty jesteś sławny, a ja bogaty. Jesteśmy młodzi i lekkomyślni. Musimy popełniać zbrodnie i umykać przed konsekwencjami. To nasz społeczny obowiązek.


http://img406.imageshack.us/img406/2435/yakuzae.jpg

Offline

 

#3 2008-03-26 12:47:26

Ansei

Akolita

1993591
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 334
Punktów :   
alterego: Asmodeusz
etat: Honorowy Krwiobiorca

Re: Fantastyka

xD "Sagi..." mam chyba wszyskie części (moja mama zbierała -.-' ) i przyznam, że jeste bardzo... bardzo... interesująca^.

Sapkowskiego uwielbiam; czytał ktoś może "Maladie"? Po prostu się rozpłynęłam przy tym... (la maladie d'espoir *.* i ten sławetny tekst; "Czuję zapach jabłek...")

O moim guru, czyli Łukjanience powywnętrzniałam się już w tamtym wątku^^
Teraz czuję, że muszę iść przeczytać "Maladie"^^


"Bezkarne żółte południe, oddycham przytomnie
Przeważnie pijemy wódkę przy stole w ogrodzie
Niestraszne kosmiczne dziury i groźba wieczności
To zabawne jak nic nie znaczyłby świat bez miłości"

Offline

 

#4 2008-03-26 12:56:18

Tiria

Akolita

Zarejestrowany: 2008-03-22
Posty: 672
Punktów :   
alterego: Umino Iruka/Shiranui Genma
etat: Ukeciątko
WWW

Re: Fantastyka

Moja mama też ma "Sagę.." ale jakoś mnie do niej nie ciągnie. Nie wiem dlaczego. Próbowałam czytać, ale nie dałam rady. Nie mój klimat - ja wolę coś bardziej celtyckiego.
Dlatego kocham Tolkiena


Kto nigdy nie żył, nigdy nie umiera,
Nic nie utracił ten co nie miał nic.
Ten kto nie kochał nie wie co tęsknota,
Nie wie co gorycz kto bez marzeń śni.

Offline

 

#5 2008-03-26 15:15:19

Agusia

ero-chuunin

Zarejestrowany: 2008-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Fantastyka

Ja również uwielbiam fantastykę. Kocham, kocham, kocham. Mogłabym godzinami czytać^^.


"Musisz coś o nim wiedzieć... O mężczyźnie, który oddał swoje życie, aby ocalić świat Shinobi, wioskę Konoha... oddał wszystko dla swojego młodszego brata."

"Naruto" - chapter 397

Offline

 

#6 2008-03-26 15:32:42

SQuall

Genin

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 31
Punktów :   

Re: Fantastyka

Ja się jeszcze mogę pochwalić, że zaliczyłem wszystkie książki ze stajni Blizzard'a, czyli: Diablo, WarCraft, World of WarCraft i StarCraft. Do tego większość tytułów z Forgotten Realms.


Reality isn't kind. Everything doesn't work out the way you want it to. That's why...  - Squall
If the world is made of light and darkness... we'll be the darkness. - Riku
http://img217.imageshack.us/img217/8499/versussigtt0.jpg
Konto - Last.FM

Offline

 

#7 2008-03-26 15:40:47

 Akame

Erokage

2878058
Skąd: Otchłań zapomnienia
Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 706
Punktów :   10 
alterego: Liu Feilong
etat: Kwiat Yakuzy
WWW

Re: Fantastyka

Wow, powinieneś zajrzeć na forum/portal Gildii Miłośników Fantasy, oni też tam mają bzika na tym punkcie


- Żaden sąd by nas za to nie skazał. Ty jesteś sławny, a ja bogaty. Jesteśmy młodzi i lekkomyślni. Musimy popełniać zbrodnie i umykać przed konsekwencjami. To nasz społeczny obowiązek.


http://img406.imageshack.us/img406/2435/yakuzae.jpg

Offline

 

#8 2008-03-26 20:12:37

Yasna

Akolita

7617034
Skąd: domek w lesie
Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 264
Punktów :   
alterego: Mrok
etat: Pojawiam się i znikam

Re: Fantastyka

Czytam sporo, a właściwie, zawsze wszytko i wszędzie. Taki mój urok.
Zgadzam się z Akame, "Saga o Ludziach Lodu" była dla mnie swego czasu czymś bardzo bliskim. Jak wariatka latałam do kiosku po kolejne części. Mam więc całość: i Ludzi Lodu , i Czarnoksiężnika, i Królestwo Światła. A na dokładkę Mrocznych Rycerzy.
Połknęłam też cały "Świat Czarownic" Andre Norton (przy okazji zawsze rozśmieszało mnie to, że kobietka jest rówieśnicą mojej babci - rocznik 1912), ale tu mam swoich faworytów czyli Morską Twierdzę i Pakt Sokolników.
W swoim czasie zachwyciłam się też Mieczem Prawdy Goodkinda, ale nie znalazłam w bibliotece całości, wieć mogę mówić tylko o pierwszych tomach. Chciałam kupić, ale różnie bywa z kasą.


Kocham Anioły. Tak pięknie wygląda ich zbrukana niewinność...

Offline

 

#9 2008-03-26 20:32:02

 Akame

Erokage

2878058
Skąd: Otchłań zapomnienia
Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 706
Punktów :   10 
alterego: Liu Feilong
etat: Kwiat Yakuzy
WWW

Re: Fantastyka

Wow jesteś pierwszą znaną mi osobą posiadającą wszystkoe 82 tomy Sag i Mrocznych rycerzy... no może poza mną samą Półki uginają się od ciężaru i przyznam, że nieraz wracam do Sol i Villemo, które są mi szczególnie bliskie Z panów faworyzowałam Tamlina (ach te demony), Lucyfera (bez komentarza XD) i Aleksandra ofkors XD


- Żaden sąd by nas za to nie skazał. Ty jesteś sławny, a ja bogaty. Jesteśmy młodzi i lekkomyślni. Musimy popełniać zbrodnie i umykać przed konsekwencjami. To nasz społeczny obowiązek.


http://img406.imageshack.us/img406/2435/yakuzae.jpg

Offline

 

#10 2008-03-26 22:01:16

Yasna

Akolita

7617034
Skąd: domek w lesie
Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 264
Punktów :   
alterego: Mrok
etat: Pojawiam się i znikam

Re: Fantastyka

Moje serce zabrał na własność Marco Książe Czarnych Sal, ile ja nocy do niego wzdychałam... Jak pięknie wspomina się te czasy. Tamlin też był ciekawym osobnikiem, nie mniej niż jego ciekawski, wszędobylski ogonek
Z kobiet najbliżesze były mi Silje i jej córka Liv, takie zwykłe kobiety, które były prawdziwym skarbem i oparciem dla tylu niezwykłych ludzi. Sama powiedz, kim byłby Tengel bez Silje?


Kocham Anioły. Tak pięknie wygląda ich zbrukana niewinność...

Offline

 

#11 2008-03-26 22:30:25

 Akame

Erokage

2878058
Skąd: Otchłań zapomnienia
Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 706
Punktów :   10 
alterego: Liu Feilong
etat: Kwiat Yakuzy
WWW

Re: Fantastyka

Tak zgadzam się, gdyby nie Silje, Tengel pewnie skończyłby marnie, to dzięki niej wyszedł z ukrycia i odnalazł się wśród ludzi. Liv podziwiam, przez swojego męża została dokumentnie stłamszona i zabił w niej wszelką pasję do malarstwa. Pełen podziw mam też dla Charlotte i jej matki, o ile Charlotte na początku zbładziła, o tyle później nadrobiła wszystko.
Marco... on dla mnie był zbyt nierealny, zbyt piękny, dobry, w ogóle nieziemski, eteryczny wręcz i wcale nie pomagało, że jego ojcem był upadły anioł światłości Tamlin mimo, że demon miał coś bardziej ludzkiego, dobro i zło, to czego brakowało Marcowi, a jego ogon... no właśnie ten ogon... do dziś pamiętam co z nim potrafił wyczyniać


- Żaden sąd by nas za to nie skazał. Ty jesteś sławny, a ja bogaty. Jesteśmy młodzi i lekkomyślni. Musimy popełniać zbrodnie i umykać przed konsekwencjami. To nasz społeczny obowiązek.


http://img406.imageshack.us/img406/2435/yakuzae.jpg

Offline

 

#12 2008-04-04 23:35:00

Ansei

Akolita

1993591
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 334
Punktów :   
alterego: Asmodeusz
etat: Honorowy Krwiobiorca

Re: Fantastyka

Co do Silje... tak a propos... nigdy nie zapomnę, jak wymalowała demona o twarzy Tengela w kosciele^^ (Nie wspomnę, że ten demon był w hmm... jednoznacznej sytuacji^^) Chociaż czytałam to dość dawno, ten wątek wyjątkowo zapadł mi w mózg^ 


"Bezkarne żółte południe, oddycham przytomnie
Przeważnie pijemy wódkę przy stole w ogrodzie
Niestraszne kosmiczne dziury i groźba wieczności
To zabawne jak nic nie znaczyłby świat bez miłości"

Offline

 

#13 2008-05-30 15:08:00

Maja_iluzja

Akolita

5182246
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 640
Punktów :   11 
alterego: Emba
etat: Skojarzenie Wcielone

Re: Fantastyka

Kocham fantastykę, a najbardziej w wykonaniu Tolkiena.
Co do "Sagi.." czytałam tylko ludzi lodu i przyznam, że Silje najbardziej zapadła mi w pamięć...tym malowidłem . Bardzo  polubiłam Sol i to, że czuwała zawsze nad wszystkimi członkami rodziny- taka prawdziwa z niej czarownica
Co do innych książek, Yasna wiem co nieco o problemie z Goodkindem, sama latałam po całym mieście w poszukiwaniu następnych tomów. moja biblioteka niestety nie mogła zakupić całości tylko co któryś tom .......kłopotliwe.... Niestety nie znalazłam i zakończyłam na 5 tomie .
Resztę fantasy mam zamiar nadrobić przy odrobinie wolnego czasu- czyli niedługo .


http://img357.imageshack.us/img357/6018/club22au0.jpg

The orgasm’s a trap, but masturbation is bliss...

Offline

 

#14 2008-07-16 16:08:57

Darkuś

Uczeń Akademii

Zarejestrowany: 2008-07-16
Posty: 13
Punktów :   

Re: Fantastyka

Fantastyka w każdym wydaniu Tolkien to podstawa Kto go nie czytał? Mi do gustu przypadły bardzo "Opowieści z Narni". Dostałam na urodziny i od tamtej pory zakochałam się w fantastyce. Szczególnie w Świecei Dysku Terry'ego Pratchetta

Offline

 

#15 2008-07-26 13:29:02

Agusia

ero-chuunin

Zarejestrowany: 2008-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Fantastyka

O, ja też zdecydowanie lubię najbardziej Sol i Villemo, a także Ingrid. Z męskiego grona to Tamlin, Ulvhedin, Heike i Marco xD


"Musisz coś o nim wiedzieć... O mężczyźnie, który oddał swoje życie, aby ocalić świat Shinobi, wioskę Konoha... oddał wszystko dla swojego młodszego brata."

"Naruto" - chapter 397

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.blogomania.pun.pl