Blogomania - zjawisko wysoce uzależniające, wchodzisz na własną odpowiedzialność!

Blogomania - forum dla osób piszących blogi yaoi, pokrewne i te całkiem normalne ;) jak też odwiedzających je. Bądź tolerancyjny dla tematyki innych!

#1 2008-03-23 00:12:40

Ansei

Akolita

1993591
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 334
Punktów :   
alterego: Asmodeusz
etat: Honorowy Krwiobiorca

Death Note

Ha. Uznałam, że zanim pójdę spać po prostu muszę założyć taki wątek....

Oglądaliście Death Note? Mnie to po prostu PRZEŚLADUJE.
Muzyka jest super, kreska wyjątkowo mi się podoba, postacie są barwne, fabuła, z poczatku wydaje się naiwna, po piewszych dwóch odcinkach staje się wciągająca... (mnie wciągnęła^^)

Przyznam bez bicia, że głównym smaczkiem w tej anime jest dla mnie L xD Fenomenalna postać... (i kolejny z obiektów mojej chorej fascynacji^^)

Jedynie koniec trochę mnie zawiódł...

W każdym razie, jestem ciekawa Waszych opinii


"Bezkarne żółte południe, oddycham przytomnie
Przeważnie pijemy wódkę przy stole w ogrodzie
Niestraszne kosmiczne dziury i groźba wieczności
To zabawne jak nic nie znaczyłby świat bez miłości"

Offline

 

#2 2008-03-23 00:28:49

Zoe

Akolita

Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 726
Punktów :   10 
alterego: Takaba Akihito
etat: Operator Betoniarki

Re: Death Note

zabieram się do obejrzenia tego już od jakiegoś czasu....L rzeczywiście ma w sobie to coś, jedna z bardziej specyficznych postaci obok, której obojętnie przejść się nie da. Lubię takich dziwaków Mam nadzieję, że jak zaczne oglądać wciągnie mnie tak jak ciebie...lubię wpadać w takie ciągi


" Mógłbym zostać lekarzem od zwierząt...lubię foki i inne gówna..." by Jay

Offline

 

#3 2008-03-23 00:32:57

Feya

ero-jounin

3782122
Skąd: centrala
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 465
Punktów :   
alterego: Michael (Angel Sanctuary)
etat: Półdiable

Re: Death Note

Nie umiem inaczej tego określić… ja po prostu jaram się tym anime. Dla mnie mistrzostwo świata pod każdym względem. Dla mnie temat zamknięty. Wybaczcie ale ja po porostu nie umiem rozmawiać o czymś co jest dla mnie idealne. Fabuła, kreska, muzyka…. Wszystko jest dopracowane i zapięte na ostatni guzik. Dla mnie arcydzieło wszechczasów. Polecam wzystkim


Love is the answer, but while you are waiting for the answer sex raises some pretty good questions.       — Woody Allen

Offline

 

#4 2008-03-23 11:55:44

 Akame

Erokage

2878058
Skąd: Otchłań zapomnienia
Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 706
Punktów :   10 
alterego: Liu Feilong
etat: Kwiat Yakuzy
WWW

Re: Death Note

Oglądałam... mój ulubieniec to Raito, nic nie poradzę, kocham takie genialne umysły i w pewnym sensie nawet przez pewien czas usiłowałam tłumaczyć jego motywy postępowania. A to, że później zrobił się z niego morderca na skalę masową, to jakoś hmm... nie przeszkadzało mi w moim uwielbieniu L był świetny, ani N, ani Mello nie byli w stanie go zastąpić. Mój ulubiony moment to pierwszy odcinek, kiedy Kira (Raito) wpisuje do notesu śmierci nazwiska przestępców, jego ruchy dłoni, w połączeniu z muzyką... genialne, po prostu maistersztyk animacji


- Żaden sąd by nas za to nie skazał. Ty jesteś sławny, a ja bogaty. Jesteśmy młodzi i lekkomyślni. Musimy popełniać zbrodnie i umykać przed konsekwencjami. To nasz społeczny obowiązek.


http://img406.imageshack.us/img406/2435/yakuzae.jpg

Offline

 

#5 2008-03-23 12:04:33

Ansei

Akolita

1993591
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 334
Punktów :   
alterego: Asmodeusz
etat: Honorowy Krwiobiorca

Re: Death Note

Pamiętam ten moment, tego nie da się zapomnieć...
Moja przyjaciółka też uwielbia Raito, w związku z czym bez przerwy się kłócimy, starając się udowodnić sobie nawzajem wyższość L nad Raito i odwrotnie^^

Może i Yamagi to seryjny morderca, ale nie da się mu nie kibicować...
Moje ulubione momenty; kiedy L piję herbatę xD i kiedy razem z Raito się biją^^ (przewijałam tą scenę ze trzy razy )


"Bezkarne żółte południe, oddycham przytomnie
Przeważnie pijemy wódkę przy stole w ogrodzie
Niestraszne kosmiczne dziury i groźba wieczności
To zabawne jak nic nie znaczyłby świat bez miłości"

Offline

 

#6 2008-03-23 16:07:38

Narami

Chuunin

9060560
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 61
Punktów :   

Re: Death Note

No to może z drugiej strony - nie oglądałam anime ale znam mangę -> jest cudna! L jest typowym dziwakiem ale takim pozytywnym i zachowanie Light (w mandze jest Light [Kira] a nie Raito Oo;) rewelacyjne! specyficzny kryminał z jabłkami w tle


"Butter is never funny, Moony. Butter is extremely serious."

Offline

 

#7 2008-03-24 08:01:12

Hiru

Akolita

4005065
Zarejestrowany: 2008-03-23
Posty: 305
Punktów :   
alterego: Hatake Kakashi
etat: Kurator Ukeciątka

Re: Death Note

Death Note.

COŚ WSPANIAŁEGO. Najlepsze kryminalne anime jakie oglądałam i szczerze mówiąc na samo wspomnienie chce mi się płakać.

Anime - kreska, muzyka, postaci, fabuła - genialne.
Pierwsza seria wywarła na mnie ogromne wrażenie. Kocham kryminały, a akcja jaka się tam rozgrywała, te wszystkie starcia, konfrontacje Kiry i L'a, ich niesamowite pomysły... tak silne emocje wzbudziło we mnie jeszcze tylko jedno anime. Płakałam, gniotłam koszulki, które aktualnie miałam na sobie, łamałam wszystkie przedmioty wpadające mi w ręce, cieszyłam się jak wariat. To było doskonałe!
Druga seria. Po śmierci L'a nie było już tak kolorowo. Przyznam, że ciut mniej mi się podobało, chociaż napięcie nadal było. A Near... wydał mi się wyjątkowo naciąganą postacią. Ten sam ubiór, co L. Kręcenie włosów zamiast stukania kciukiem o zęby, ta sama pozycja przy siedzeniu... nie. Przecież L'a nikt nigdy nie zastąpi. Po prostu nigdy!
Nie zmienia to jednak faktu, że zakończenie bardzo mnie poruszyło. Uwielbiałam Kirę i mimo zła, które wyrządził ja nadal miałam nadzieję, że jednak będzie żył, że stworzy ten swój idealny świat. Niestety. A Ryuuk. Ten shinigami okazał się być kimś naprawdę niesamowitym... jak przyjaciel? I na końcu... na końcu, kiedy Raito zobaczył L'a... kurczę, znowu płaczę ;)

Wspaniałe anime. Gorąco polecam.

Mangę aktualnie zbieram ;]
A czy ktoś oglądał film "Death Note"?

Offline

 

#8 2008-03-24 09:50:12

Narami

Chuunin

9060560
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 61
Punktów :   

Re: Death Note

ja ja <Narami macha ręką> ^^
film obejżałam 1 i teraz zasysam 2 :3

cóż można powiedzieć: postać Ryuk'a mogli by dopracować, bo rozumiem że trudno jest stworzyć shinigami i w ogóle ale na początku bardzo o razi i trzeba się do niego przyzwyczaić!
dziwne były wątki na początku z dziewczyną Light'a.. ale nie chce spolerować

Ogólnie film jest tylko dodatkiem do mangi nie może jej zastąpić. Muszę pochwalić seiyuu Ryuk'a i aktorstwo Light'a - niesamowicie w niektórych scenach zagrane choć były tez kiepskie sceny. Film jest przeznaczony dla fanów gatunku, nie oglądajcie przed mangą lub anime bo nie jedna osoba sie przez takie coś zniechęciła. Owszem podobał mi się ale nie zachwycił. Mimo to polecam


"Butter is never funny, Moony. Butter is extremely serious."

Offline

 

#9 2008-03-24 10:48:01

Hiru

Akolita

4005065
Zarejestrowany: 2008-03-23
Posty: 305
Punktów :   
alterego: Hatake Kakashi
etat: Kurator Ukeciątka

Re: Death Note

No proszę ;)

Mam podobne zdanie na ten temat. Oczywiście oglądałam po skończeniu anime. To miał być taki dodatek do wszystkiego.
Ryuuk jednak mi się podobał. Fakt to takie oderwane, kompletnie oderwane od rzeczywistości, ale dobre. Tak samo Rem.
Jeśli o aktorów chodzi, dopasowanie dobre, chociaż widziałam lepsze cosplaye ^^. No i poniekąd zawiodłam się. Liczyłam na coś innego. Niestety ;) Ale nie znaczy to, że film był zły. Podobał mi się ;]

Offline

 

#10 2008-03-24 11:09:40

 Akame

Erokage

2878058
Skąd: Otchłań zapomnienia
Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 706
Punktów :   10 
alterego: Liu Feilong
etat: Kwiat Yakuzy
WWW

Re: Death Note

Co do filmu mam mieszane uczucia, zdecydowanie wolałam anime, pamiętam motyz z filmu... Kira idzie ulicą i gada z Ryukiem, wygląda to jakby nawijał sam do siebie, kiedy znowu w anime było wyraźnie zaznaczone iż nie odzywał się do niego w miejscach publicznych, nie chcąc wyjść na wariata.
Chyba najbardziej w amine denerwowała mnie Misa, wkurzająca dziewczyna.
Moment, który mnie zabił... L i Kira rozmawiają na dachu w deszczu i L dobrze wie iż zostanie zabity przez "przyjaciela" a potem na schodach jak siedzieli, o samym momencie śmierci L nie wspomnę, bo do tej pory chce mi się płakać.


- Żaden sąd by nas za to nie skazał. Ty jesteś sławny, a ja bogaty. Jesteśmy młodzi i lekkomyślni. Musimy popełniać zbrodnie i umykać przed konsekwencjami. To nasz społeczny obowiązek.


http://img406.imageshack.us/img406/2435/yakuzae.jpg

Offline

 

#11 2008-03-24 11:41:33

Ansei

Akolita

1993591
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 334
Punktów :   
alterego: Asmodeusz
etat: Honorowy Krwiobiorca

Re: Death Note

Kiedy L zginął, zużyłam chyba dwie paczki chusteczek (dopadła mnie mała depresja...^^) i już nic nie było później takie samo

Co do filmu - nawet mi się podobał. Szczerze, spodziewałam się, iż bedzie gorszy.
Ale i tak nic nie pobije anime xD


"Bezkarne żółte południe, oddycham przytomnie
Przeważnie pijemy wódkę przy stole w ogrodzie
Niestraszne kosmiczne dziury i groźba wieczności
To zabawne jak nic nie znaczyłby świat bez miłości"

Offline

 

#12 2008-03-24 13:41:40

vafel

Uczeń Akademii

3577249
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 5
Punktów :   
WWW

Re: Death Note

Feya napisał:

Nie umiem inaczej tego określić… ja po prostu jaram się tym anime. Dla mnie mistrzostwo świata pod każdym względem. Dla mnie temat zamknięty. Wybaczcie ale ja po porostu nie umiem rozmawiać o czymś co jest dla mnie idealne. Fabuła, kreska, muzyka…. Wszystko jest dopracowane i zapięte na ostatni guzik. Dla mnie arcydzieło wszechczasów. Polecam wzystkim

TAAAAK, tak.
I oprócz tego wszystkiego co Feya wymieniła to jeszcze wszyscy (tzn. większość z głównych bohaterów) tam są tacy kawaii ^^.

Offline

 

#13 2008-03-24 16:30:15

Divalecorvo

Akolita

Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 497
Punktów :   
alterego: Hyuuga Neji
etat: Forumowa Maskotka

Re: Death Note

Ansei napisał:

Moje ulubione momenty; kiedy L piję herbatę xD i kiedy razem z Raito się biją^^

Akame napisał:

Moment, który mnie zabił... L i Kira rozmawiają na dachu w deszczu i L dobrze wie iż zostanie zabity przez "przyjaciela" a potem na schodach jak siedzieli, o samym momencie śmierci L nie wspomnę

Wlasnie chcialam napisac o tych dwoch momentach, podkreslajac moment jak L wycieral Raita recznikiem <3
Ey no Light zrobil przy smierci na poczatku taka mine jakby zalowal i L niemial umrzec.. Foch wiecie jak sie zalamalam?
Pozniej to juz bylo jakos lewo. I kurde nie pamietam co, ale przy smierci L'a w anime, a movie cos mi nie pasowalo. Tzn cos bylo inaczej i chcialam z kims obgadac ale nie mialam nikogo kto ogladnal i anime i movies. =/ i juz nie pamietam co to mi nie pasowalo. Ale mialo zwiazek z Rem, eL'em i tym jego sluzacym(Watari? na W jakos nie?).


Moje ulubione postacie to ofc L i Ryuuk.

Raito tez lubilam(tzn nadal go lubie xD) ale dopoki Light panowal nad Kira, pozniej jak Kira zaatakowal Lighta to robilo sie goraco
Tez poczatkowo probowalam uzasadnic jakos jego postepowanie. On zabil swojego ojca nie? (tak juz nie pamietam tego watku ) Mimo wszystko jednak jakos wewnetrznie mialam nadzieje ze jemu sie powiedzie w tej akcji z Nearem kiedy sie spotkali. A Ryuuk byl kochany xD Nie zgodze sie jednak z tym, ze byl jak przyjaciel.O ile dobrze pamietam zostawal przy Lightcie tylko dlatego bo ciekawili go ludzie i uwazal to co robi Raito za zabawne xD Jednak z drugiej strony zachowal sie naprawde dobrze usmieracajac Raito wg mnie.

A Near i Mello? zmienimy temat xD wtedy bardziej lubilam N'a ale teraz jakos.. lepiej wspominam Mello.

anime samo w sobie.. hmm lubie lub uwielbiam wiekszosc anime, ktore ogladalam. DN nalezy ofc tez do nich, ale jak sobie tak bardziej o nim mysle. Chyba pierwszy raz spotkalam sie z tak dopracowanym(o ile tak to mozna nazwac) anime. Przynajmniej jest rzadkoscia. Dlatego wspominam je wspaniale <3

A L i Raito to dla mnie tez gorgeous paring xD


Wlasnie sie skapnelam ze zapomnialam uzywac polskich znakow, a Wy wszystkie uzywacie. Mam nadzieje ze nic sie nie stanie jak dodam tak tego posta, a nastepnym razem postaram sie pamietac o nich.


http://img185.imageshack.us/img185/7499/jasdebiddjc2.jpg

Offline

 

#14 2008-03-25 19:59:07

Narami

Chuunin

9060560
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 61
Punktów :   

Re: Death Note

heh tak czytam i czytam.. powiem szczerze że przez Was wiem jak się to skończy bez oglądania anime ani czytania mangi ^^' eto.. ale co jeszcze.. postanowiłam obejrzeć anime ^^

filmu są 2 części, aktualnie zasysam 2 z nadzieją że będzie ona lepsza od 1.. podobno ma być tam o wiele więcej L'a ^^


"Butter is never funny, Moony. Butter is extremely serious."

Offline

 

#15 2008-05-26 21:30:52

g3mmei

ero-chuunin

Skąd: Bolesławiec
Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 257
Punktów :   
alterego: Kouta (Elfen Lied)

Re: Death Note

Temat stoi tu już dosyć długo, ale nie chciałam się wypowiadać dopóki nie obejrzę anime. I... Jak już ktoś wcześniej powiedział na początku fabuła wydawała się trochę naiwna, ale potem byłam już w transie... Ulubione momenty... no cóż na pewno było ich wiele ale tak jak Divalecorvo wbiła mi się w głowę scena z ręcznikiem. Od razu do mnie trafiło, że L umrze i oczywiście niedługo po tym umarł... I chociaż jeszcze wtedy Raito darzyłam taką sama sympatią jak L, po jego śmierci zaczęłam inaczej do niego podchodzić. Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy, to "Co niby może się bez niego dziać?" W związku z tym podobało mi się zakończenie. Byłam usatysfakcjonowana;) No i Ryuuku, wiedziałam, że w końcu zapisze imię Raito w notesie, ale zrobił to w jakże piękny sposób:D Jeśli chodzi o Mello i Neara, dużo bardziej wolę Mella, N wydał mi się za bardzo przekalkowywany, ale Mella też musieli zabić o.o A co mnie wkurzało? Misa i Takdada, obie  laski mnie irytowały, ale ostatecznie myślę, że bez nich było by jakoś tak łyso, szczególnie bez Misy-Misy, czegoś by brakowało. Ogólnie rzecz biorąc zakochałam się w tym anime;)

A teraz taki mały apel do Was, jeśli, któraś ma linki do ściągnięcia filmów, byłabym dłużna:)


Forget a prince with a horse, I want a Vampire with a volvo...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
stary-plzenec.ibetonovejimky.cz mapa fotowoltaiki wczasy w Świnoujściu