Blogomania - zjawisko wysoce uzależniające, wchodzisz na własną odpowiedzialność!

Blogomania - forum dla osób piszących blogi yaoi, pokrewne i te całkiem normalne ;) jak też odwiedzających je. Bądź tolerancyjny dla tematyki innych!

  • Index
  •  » Anime
  •  » Axis Powers Hetalia - pairingi, opowiadania, doujiny i wszystko inne..

#1 2009-07-27 18:04:26

Akimoto Rin

ANBU

7590520
Call me!
Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2008-09-24
Posty: 177
Punktów :   
alterego: Artur Kirkland & Usami Akihiko
etat: Kodomo Sadame
WWW

Axis Powers Hetalia - pairingi, opowiadania, doujiny i wszystko inne..

mogłabym zamieścić tutaj opis ze strony myanimelist.net (polecam!!!)...
i zrobię to >D

Based on a popular web-released manga series by Hidekazu Himaruya, this has been described as a "cynical gag" story set in Europe in the years between WW1 and WW2 (1915-1939), using exaggerated caricatures of the different nationalities as portrayed by a gaggle of bishōnen. For example, the Italia Veneziano character is into pasta and women. The Deutsche (German) bishi loves potatoes and sausages, and Nippon is an otaku boy. Installments of the manga have jumped back and forth in setting from the ancient times to modern-day geopolitics. The manga's title comes the Japanese words for "useless" (hetare) and Italy (Italia). (Source: ANI)

a oprócz tego powiem, że śmieszne, pocieszne, kawaii, cute, subarashii to jedne z licznych określeń, jakimi komentują to anime
dodam, że (jak się właśnie dowiedziałam) pierwszy rozdział mangi pojawi się w najbliższym (trzecim) tomie OtakuMaxManga!!!
powiem też, że puszczane na kanale dla dzieci jako program edukacyjny tak na prawdę jest shounen aiem na podstawie którego opowiadań mniej lub bardziej 'hard' yaoi, a także doujinów krąży w fandomie mnóstwo... (sama się za ff zabrałam^^)

kopalnia o niewyczerpanych zasobach dla yaoistek

i to zaledwie 26 epizodów trwających 5(!!!) minut każdy...

tutaj szukać odcinków z polskimi napisami (na chwilę obecną jest to 4 strona, ale nowe filmy non stop się pojawiają, więc szukać "HAP 1" )

aha, Anglia zaklepana jako moje alter, szukam Ameryki na seme, więc mój ulubiony pairing już znacie...


zatem dyskusję o Hetalii uznaję za otwartą


http://img231.imageshack.us/img231/8018/42179ur0.jpg
...trwam, choć nie daję znaku życia

SZUKAM SEME~!

Offline

 

#2 2009-07-29 15:45:42

Ansei

Akolita

1993591
Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 334
Punktów :   
alterego: Asmodeusz
etat: Honorowy Krwiobiorca

Re: Axis Powers Hetalia - pairingi, opowiadania, doujiny i wszystko inne..

Ha, ja zaczęłam oglądać i przepadłam To jest tak uroczo komiczne, ta dialogi... no i polityka cudownie ukazana xD Nie mogę się doczekać OMM [zaciera łapki]

Ja osobiście wolę Anglię od Ameryki Francja przyprawia mnie o spazmy śmiechu A Polska.... Zresztą, każdy z krajów jest przedstawiony po prostu świetnie
Polecam, polecam, polecam!

Ostatnio edytowany przez Ansei (2009-07-29 15:47:12)


"Bezkarne żółte południe, oddycham przytomnie
Przeważnie pijemy wódkę przy stole w ogrodzie
Niestraszne kosmiczne dziury i groźba wieczności
To zabawne jak nic nie znaczyłby świat bez miłości"

Offline

 

#3 2009-08-03 12:28:47

Ashess

Genin

9085371
Skąd: Cieszyn
Zarejestrowany: 2009-05-24
Posty: 47
Punktów :   
alterego: Asato Tsuzuki
etat: Bóg Śmierci

Re: Axis Powers Hetalia - pairingi, opowiadania, doujiny i wszystko inne..

Ja tak kocham Rosje, z tym jego dziecinnym głosem (Rosja rzucajjacy klątwy ). Pozatym mam ostatnoi fazę na paring Anglia & Francja. I przykro mi Rin mogę.
Również polecam.  Osobiście oglądam na veoh.com z angielskimi napisami (co czwartek nowy odcinek).


Jeśli widzisz odpoczywającego człowieka - pomóż mu.

Offline

 

#4 2009-08-06 13:08:47

Akimoto Rin

ANBU

7590520
Call me!
Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2008-09-24
Posty: 177
Punktów :   
alterego: Artur Kirkland & Usami Akihiko
etat: Kodomo Sadame
WWW

Re: Axis Powers Hetalia - pairingi, opowiadania, doujiny i wszystko inne..

O.O ale co możesz? nie zajarzyłam^^" czasem ciężko łapię (sama się przyznaję!!! >D)

Rosja też jest fajny~ właściwie jedyni którzy mi na nerwy działają to Kanada (za to, że wogóle istnieje i wciska się pomiędzy Amerykę i Anglię we wszystkich fanfikach >.< bo... w samej mandze/anime jeszcze mi nie zaszkodził ), Włochy (tylko w dorosłej wersji -jako chibi jest przekawaii~!!!- i tylko trochę, momentami...)
a właściwie to wszystkich ich kocham, a najbardziej 1. Ameryka i Anglia exequo (czy jak się to tam pisze) ; 2. Polska i Litwa ; 3. Prusy i Niemcy ; 4. Austria i Szwajcaria ...
< czy ty nie wymieniasz pairingów?! >.<* miały być postacie >
siedź cicho i ciesz się, że jesteś na pierwszym miejscu
5. Chibi Italia i ...eee Shinsei Roma, jak to było... Holy Roman Empire... a po polsku? I dunno O.o Świętek się mówi
Francja? ...nie wiem... chociaż propozycja ślubu mnie zwaliła z krzesła
< mnie też...=.=""" >
NIE PODPISUJ, IGIRISU. NIE PODPISUJ
< nie mam najmniejszego zamiaru... >


odbija mi na ich punkcie i cieszę się, że anime okazało się takie popularne^^ mam z kim pogadać (zazwyczaj moje gusta sprawiają, że jestem w favourite things osamotniona )


http://img231.imageshack.us/img231/8018/42179ur0.jpg
...trwam, choć nie daję znaku życia

SZUKAM SEME~!

Offline

 

#5 2009-08-18 10:26:35

Zoe

Akolita

Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 726
Punktów :   10 
alterego: Takaba Akihito
etat: Operator Betoniarki

Re: Axis Powers Hetalia - pairingi, opowiadania, doujiny i wszystko inne..

no muszę przyznać, że nieźle się na tym uśmiałam. Ja chyba najbardziej lubie tego sztywnego, rozpienionego szwaba


" Mógłbym zostać lekarzem od zwierząt...lubię foki i inne gówna..." by Jay

Offline

 
  • Index
  •  » Anime
  •  » Axis Powers Hetalia - pairingi, opowiadania, doujiny i wszystko inne..

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://wymarzonezdjecia.pl/przegrywanie-minidv-bi wczasy w Świnoujściu